Ny skandal för Amy Winehouse

Skandalsångerskan Amy Winehouse har än en gång upprört sina fans. Nyligen meddelade hon att hon var utarbetad och ställde in två veckors inplanerade spelningar med kort varsel, men sågs i stället för att vila upp sig hänga i diverse olika barer.

Foto: Tor Erik Schrøder/Scanpix

Uppsala2007-07-19 15:53
När hon på tisdagskvällen var tillbaka på scenen på en klubb i Cornwall var förväntningarna höga bland de åskådare som betalat nästan 450 kronor för att se sångerskan uppträda.
Uppträdde gjorde hon, men knappast på ett trevligt sätt, enligt The Suns rapporter.
Winehouse stormade av scenen efter bara två låtar och lät det förvirrade bandet vänta på henne en lång stund. När hon väl kom tillbaka glömde hon bort sina egna texter och började svära och slå sig själv i huvudet med mikrofonen. Avslutningsvis skickade hon ut en spottloska i publikhavet, innan hon halvvägs in i den sista låten lämnade scenen för gott.
- Vi betalade mycket pengar eftersom jag var ett stort fan - det är jag inte längre, sa den besvikna åskådaren Michelle Wheatley till The Sun efter konserten.
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!
Läs mer om