2016 var Erica Lindberg Enköpings lucia. I år är hon en av deltagarna i tv-serien Paradise Hotel som spelats in på lyxhotell i Mexiko.
22-åriga Erica Lindberg är med och utmanar om prissumman en halv miljon kronor. Till den här säsongen är flera veteraner från tidigare Paradise Hotel-säsonger tillbaka, som Paulina "Paow" Danielsson och programledaren Rebecca Stella.
– Jag kan lova att det här blir en säsong man sent kommer att glömma. Jubileumssäsongen har verkligen allt ett PH-fan kan önska sig, säger Rebecca Stella i ett pressmeddelande.
Säsongspremiären sker på måndag 4 mars i Viafree, TV3 och Viaplay.
– Det är verkligen helt galet mycket kärlek, triangeldrama och backstabbing i den här säsongen. Jag är ju själv ett stort PH-fan och är helt bombsäker på att fansen kommer älska det, säger Rebecca Stella.