Livekalender: Här är sporten vi direktsänder

Sugen på direktsänd sport? Här är matcherna vi sänder!

Uppsala 9 juni 2020 13:19

Har du frågor om våra livesändningar hittar du en del svar här.

 

Onsdag 3 mars 2021:

19:00 IK Sirius IBK - Jönköpings IK, SSL herr.

Fredag 5 mars 2021:

19:00 IK Sirius FBC - Thorengruppen SK, SSL dam

Lördag 6 mars 2021:

15:00 FC Helsingborg - IK Sirius IBK, SSL herr.

Söndag 7 mars 2021:

13:00 Karlstad IBF - IK Sirius FBC, SSL dam

16:00 Storvreta IBK - IBK Dalen, SSL herr.

16.00: Kalmarsund-Sirius, SSL herr

Lördag 13 mars 2021:

15:00 IK Sirius IBK - Mullsjö AIS, SSL herr.

15:00 Fagerhult Habo IB - Storvreta IBK, SSL herr.

Söndag 14 mars 2021:

17:00 IK Sirius FBC - Pixbo Wallenstam, SSL dam

Lördag 20 mars 2021:

15:00 Nacka Wallenstam IBK - IK Sirius FBC, SSL dam

Lördag 27 mars:

15:00 Gamla Upsala SK–FC Järfälla, div 2 herr

April

Måndag 5 april:

16:00 Dalkurd FF–Piteå IF FF, ettan norra

Måndag 12 april:

19:00 IK Frej Täby–Dalkurd FF, ettan norra

Lördag 17 april:

15:00 Gefle IF FF–Dalkurd FF, ettan norra

15:00 IK Uppsala Fotboll–Lidköpings FK, elitettan

Fredag 23 april:

19:30 Fanna BK–Uppsala-Kurd FK, div 3 herr

Lördag 24 april:

16:00 Dalkurd FF–IF Sylvia, ettan norra

15:00 Alingsås FC United–IK Uppsala Fotboll, elitettan

Söndag 25 april:

00:00 IFK Uppsala–Procyon, div 3 herr

Torsdag 29 april:

19:00 Gamla Upsala SK–Enköpings SK, div 2 herr

Maj

Lördag 1 maj:

16:00 Örebro Syrianska IF–Dalkurd FF, ettan norra

Söndag 2 maj:

15:00 IK Uppsala Fotboll–Bollstanäs SK, elitettan

Lördag 8 maj:

13:00 Gamla Upsala SK–Skutskärs IF, div 1 dam

13:00 Dalkurd FF–IF Brommapojkarna, ettan norra

Söndag 9 maj:

15:00 Älvsjö AIK FF–IK Uppsala Fotboll, elitettan

Onsdag 12 maj:

19:00 Gamla Upsala SK–Sandvikens AIK FK, div 1 dam

Lördag 15 maj:

15:00 IK Uppsala Fotboll–Mallbackens IF Sunne, elitettan

Söndag 16 maj:

16:00 Assyriska FF–Dalkurd FF, ettan norra

Lördag 22 maj:

13:00 Heby AIF–Procyon BK, div 3 herr

14:00  Umeå IK FF–IK Uppsala Fotboll, elitettan

Söndag 23 maj:

16:00 Dalkurd FF–IFK Luleå, ettan norra

00:00 Uppsala Kurd-BKV Norrtälje, div 3 herr

Lördag 29 maj: 

15:00  IK Uppsala Fotboll–Borgeby FK, elitettan

Söndag 30 maj:

16:00 Dalkurd FF–FK Haninge, ettan norra

Juni

Fredag 4 juni:

19:00 IF Brommapojkarna–IK Uppsala Fotboll, elitettan

Lördag 5 juni:

12:00 Gamla Upsala SK–Gefle IF FF, div 1 dam

16:00 Gamla Upsala SK–Stockholm Internazionale div 3 herr

16:00 Sandvikens IF–Dalkurd FF, ettan norra

Söndag 6 juni:

18:00 Fanna BK–IFK Uppsala, div 3 herr

Lördag 12 juni:

16:00 Hudiksvalls Förenade FF–Dalkurd FF, ettan norra

Onsdag 16 juni:

18:00 Sundsvalls DFF–IK Uppsala Fotboll, elitettan

Lördag 19 juni:

15:00 Vaksala SK–Rimbo IF, div 1 dam

16:00 Dalkurd FF–IF Karlstad Fotboll, ettan norra

Söndag 20 juni: 

15:00  IK Uppsala Fotboll–IFK Norrköping FK, elitettan

Onsdag 23 juni:

19:30 Gamla Upsala SK–IFK Lidingö FK, div 3 herr

Torsdag 24 juni:

19:00 Gamla Upsala SK–Kvarnsvedens IK, div 1 dam

Söndag 27 juni:

17:00 Dalkurd FF–Umeå FC, ettan norra

15:00 Morön BK–IK Uppsala Fotboll, elitettan


Observera att nya matcher kan tillkomma på kort varsel.


Ämnen du kan följa